Stec i Rathe wygrywają Rajd Arłamów

www13

Mariusz Stec i Jacek Rathe wygrali Rajd Arłamów, stanowiący ostatnią tegoroczną rundę Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dla Mariusza Steca to pierwsze zwycięstwo w generalce rajdu zaliczanego do RSMP.

Tym wynikiem przypieczętowali Mistrzostwo Polski w klasie Open N. Na drugim stopniu podium stanęli Łukasz Kotarba i Tomasz Kotarba. Dla nich to również najlepszy wynik w karierze. Do załogi Fiesty Proto stracili 1:38.6. Wicemistrzem w klasie Open N został Artur Banasiewicz, który z powodu awarii samochodu nie ukończył rajdu. Maciej Rzeźnik zajął na koniec sezonu trzecie miejsce.

Obsadę podium Rajdu Arłamów skompletowali Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz. Wprowadzając samochód z napędem na jedną oś do czołowej trójki rajdu, Gryc zapewnił sobie pierwsze w karierze podium w generalce. Byli blisko dwie minuty za zwycięzcami. Wygrywając rywalizację w 2WD i klasie 4, Gryc i Kuśnierz zdobyli  wicemistrzostwo Polski we wspomnianych klasach.

Jacek Jurecki i Michał Trela ukończyli rajd na czwartym miejscu. Do podium stracili 14,1s. Zajęli drugie miejsce w 2WD i klasie 4. Zostali drugimi wicemistrzami w klasie 4.

Tegoroczni Mistrzowie Polski – Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, którzy na ostatnią rundę sezonu przesiedli się do Peugeota 208, zajęli piąte miejsce (+2:15.1). Uzupełnili obsadę podium w ośce i klasie 4, zaledwie 1,2s za Jackiem Jureckim.

Grzegorz Dul i Przemysław Zawada ukończyli rywalizację na szóstym miejscu (+2:27.4), 12,3s za podium w klasie 4.

Marcin Słobodzian z Jakubem Wróblem, po wczorajszych problemach z samochodem, zdołali wspiąć się na siódme miejsce w generalce (+2:34.3) i trzecie w klasie Open N.

Sławomir Strychalski i Paweł Pochroń zajęli ósme miejsce (+4:33.7) i wygrali rywalizację w 4F. Pokonali Marcina Górnego i Zbigniewa Cieślara o 5,2s. Strychalski został drugim wicemistrzem klasy 4F. Tytuł już podczas Rajdu Dolnośląskiego zapewnił sobie Rafał Kręcioch. Z wicemistrzostwa może cieszyć się Rafał Stalmach, który pomimo problemów z autem, zdołał ukończyć rajd.

Łukasz Byśkiniewicz z Bartłomiejem Bobą zamknęli dziesiątkę rajdu (+4:56.8).

Janek Chmielewski z Grzegorzem Dachowskim, którzy liczyli się w walce o podium w generalce rajdu, dziś mieli problemy ze swoim BMW, zajmując ostatecznie jedenaste miejsce (+5:07.2).

Chmielewski wygrał klasę Open 2WD. Na koniec sezonu zajął trzecie miejsce w ośce i pierwsze w swojej klasie. Podium w Open 2WD w sezonie 2016 skompletowały załogi Borkowski/Białowąs i Halicki/Tkacz.

Na kolejnych pozycjach zostali sklasyfikowani: Cierzniewski/Bojar (+11:17.4), Grzywacz/Czekan (+12:15.4), Maj/Jasiński (+16:36.6), Lamot/Olejniczak (+17:39.2), Borkowski/Białowąs (+21:00.8), Rendina/Inglesi (+21:12.0), Bugajski/Drożdż (+29:58.5), Stalmach/Banach (+31:29.6), Orłowski/Jaros (+37.11.7).

Drugi przejazd odcinka Ustrzyki, stanowiący Power Stage, wygrał Max Rendina. Pokonał Marcina Słobodziana o 1,9s i Mariusza Steca o 4,4s. Łukasz Kotarba był czwarty (+6,8s). Piąty Marek Bugajski pojechał najszybciej w ośce (+10s).

Źródło: Autoklub.pl

Fot. Łukasz Miklasiński

Polecane